Spis treści

dsc 0484„VIII Spotkania z Historią”- Dzień Patrona

5 grudnia 2015 r.

To był bardzo ważny dzień w życiu naszej Szkoły.Święto Patrona i Ślubowanie uczniów klasy pierwszej Gimnazjum i Liceum

 

 

 

dsc 0411Zebraliśmy się o godzinie 10.30 pod kamieniem upamiętniającym Harcerzy Szarych Szeregów Ziemi Puławskiej. Po odśpiewaniu Hymnu Państwowego, Pani dyrektor Teresa Grosicka  poprowadziła Apel, tymi słowami przywołując naszego Patrona;

Przywołajmy pamięć i oddajmy hołd wszystkim harcerzom Szarych Szeregów, którzy narażając swe młode życie a jakże często je oddając  walczyli o wolną i niepodległą Polskę:

  • Przywołajmy pamięć harcerzy Szarych Szeregów Ziemi Lubelskiej, którzy polegli za Ojczyznę i tych, których pan Bóg powołał na wieczną wartę.
  • Przywołajmy pamięć – harcerzy naszej Ziemi Puławskiej, -
  • Przywołajmy pamięć Jadwigi Bretes,  - harcerki urodzonej w Puławach, która Pełniła funkcję łącznika. Przewoziła broń, korespondencję i prasę podziemną, Brała  udział w Powstaniu Warszawskim. Została w nim ranna. Po wojnie pracowała jako nauczycielka w Puławach. Zmarła 3 listopada 1982 r.i spoczęła na cmentarzu przy ulicy PiaskowejPrzywołajmy pamięć harcerzy harcerzy Batalionu „Zośka”, Batalionu „Parasol”, Hufców Polskich i innych środowisk harcerskich, którzy oddali swe życie za Polskę.Niech ich wspaniałe życiorysy, stanowią wzór dla kolejnych pokoleń  młodzieży polskiej.

Po tych słowa uczniowie złożyli biało czerwone kwiaty i zapalili znicz.

p1330085Następnie udaliśmy się do kościoła Miłosierdzia Bożego, gdzie Ksiądz Łukasz Brus odprawił uroczystą Mszę Świetą w intencji naszej spoleczności szkolnej.Podczas Mszy skierował do nas piekne słowa a uczniowie złozyli dary:kwiaty, owoce, światło i Małego Powstańca,symbol naszego Patrona.

dsc 0420dsc 0434

dsc 0491Po Mszy Świętej przeszliśmy do Sali Teatralnej przy Kościele Milosierdzia Bożego, gdzie odbyla sie część oficjalna uroczystosci.Uroczystosć poprowadzili uczniowie Liceum,kasia Marchalewska i Marcin Solecki.Na uroczystośc przybyło wielu gości.Wśrod nas obecni byli Harcerze Szarych Szeregów oraz inni kombatanci.Posla na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej reprezentowal Pan P. Śmich Zaszczyciła nas swa obecnością Przewodnicząca Rady Miasta Pani Bożena Krygier oraz Pan Leszek Gorgol, czlonek zarządu Powiatu.Obecni byli liczni sympatycy szkoly, Rodzice, Nauczyciele i uczniowie.Po uroczystym wprowadzeniu sztandaru szkoły odspiewano hymn i pani dyrektor skierowała okolicznościowe przemowienie.Nastepnie odbyło się uroczyste Ślubowanie uczniów klas pierwszych.

Po ślubowaniu była przepiękna  i wzruszająca część artystyczna, przygotowana pod kierunkiem pani Barbary Chadaj i w oprawie wokalnej przez pana Michała Matrasa.

dsc 0480

 dsc 0505dsc 0499

 

dsc 0498

p1330102p1330107

dsc 0506dsc 0517dsc 0522

 Na koniec wszyscy udali się na poczęstunek przygotowany wspólnie z Rodzicami.Była okazja do wpisania się do Kroniki Szkoły. 

som

vulcan

DlaczegoMy2022

logo Laboratoria Przyszłości poziom kolor

logotyperasmus 2

Dni Patrona

Facebook