🇧🇪🇪🇺EUROPEJSKA W BRUKSELI🇪🇺🇧🇪
W dniach 16-20 kwietnia 2024 reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w wycieczce do Brukseli, stolicy Belgii i Unii Europejskiej. W ramach wizyty mogliśmy podziwiać zabytki Brukseli m.in. słynny model kryształu żelaza - Atomium, Wielki Plac z Domem Króla i przepięknie złoconymi kamienicami czy znaną fontannę Manneken Pis. Główną atrakcją wycieczki było odwiedzenie nowoczesnego muzeum, Domu Historii Europy, gdzie zapoznaliśmy się z historią całego naszego kontynentu oraz zwiedzanie Parlamentu Europejskiego wraz z prelekcją dotyczącą Unii Europejskiej przeprowadzoną przez samego europosła Włodzimierza Karpińskiego. Ostatniego dnia zwiedziliśmy przepiękne miasto portowe pełne gotyckich zabytków- Gandawę, gdzie mogliśmy spróbować przepysznych gofrów🧇, belgijskich frytek 🍟czy gentse neuzen - gandawskich nosków. Zaopatrzeni w kilogramy belgijskiej czekolady 🍫 w wyśmienitych humorach wróciliśmy do Puław.
Kolejnym etapem naszej lekcji o UE będzie prelekcja dotycząca Brukseli oraz struktury Unii Europejskiej, którą już wkrótce Ania, Klaudia, Zuzia oraz Michał przedstawią nam podczas Dnia Europejskiego w naszej szkole.
z1z2z3z5
z10z9

som

vulcan

DlaczegoMy2022

logo Laboratoria Przyszłości poziom kolor

logotyperasmus 2

Facebook